Dzisiaj jest 17 Października 2018, Środa, imieniny obchodzą:

PLANOWANIE PODRÓŻY

Planujesz wybrać się na zakupy, załatwić sprawę w urzędzie lub banku? A może chcesz się udać w daleką podróż? Zanim zamówisz transport dostosowany do Twoich potrzeb – skorzystaj z wskazówek, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

W Polsce działa kilkaset korporacji taksówkarskich. Większość z nich nie dysponuje pojazdami dostosowanymi do przewozu osób z niepełnosprawnościami, ale chętnie służy pomocą i wsparciem w podróży samochodami osobowymi oraz vanami.

Jeżeli planujesz podróż taksówką – przed podjęciem ostatecznej decyzji – zastanów się jaki wariant będzie dla ciebie najkorzystniejszy: przejazd autem osobowym, kombi czy vanem.
Niektóre korporacje naliczają dodatkową opłatę za zamówienie większego samochodu. Dlatego, jeżeli twój wózek nie jest duży, masz mały bagaż – wybierz transport zwykłą taksówką.

Przy wyborze przewoźnika kieruj się: umiarkowaną ceną za kilometr. Zapytaj dyspozytora, czy możesz liczyć na pomoc kierowcy przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu.

Bądź uważny / uważna przy korzystaniu z usług transportowych na lotniskach i dworcach kolejowych. Nie wsiadaj do taksówek podejrzanie oznakowanych. Nie podchodź do pojazdów, które na szybach bocznych nie mają naklejki informującej o stawce za kilometr.

Jeśli chcesz za uczciwą cenę dojechać do celu – zamów taksówkę z szanowanej korporacji!